Grundig CCTV Intersec 2018’de
Şubat 5, 2018
Saygı ve Rahmetle Anıyoruz…
Mart 16, 2018

Bu uygulama, gümrük işlemleri yapılırken yalnızca muayene süresini kısaltmıyor aynı zamanda şirketlerin bir bakıma gümrük denetimlerini de kendi kendilerine yerine getirmelerine olanak sağlıyor. Uluslararası alanda ticaretin geliştirilmek istendiği bir ortamda bu uygulama ile işletmeler ciddi maddi tasarruflar da sağlıyorlar.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası (YYS) güvenilir ve kurallar ile belirlenen şartları yerine getiren şirketlere, ithalat ve ihracat süreçlerinde gümrükleme işlemlerindeki süreyi en aza indirmesini, bu işletmelerin ithal ettği ürünleri doğrudan işletme sınırlarına  getirilebilmesini veya ihraç ürünlerini doğrudan işletme gümrük sınırına gönderebilmesini sağlayan uluslar arası bir konsepttir.

 

Toplamda 1.200 dönüm alan üzerine kurulu 6 tesisi ile günlük 9.000 m³ levha üretim kapasitesine sahip olan Yıldız Entegre, böyle bir uygulamaya dahil olmanın işletmeleri açısından fayda ve rekabette yaratacağı farkı görerek gerekli yatırımları yapmıştır. Fabrikalarında ürettikleri MDF, MDF’lam, Sunta, Suntalam, Laminant Parke, MDF Kapı, Boyalı MDF, Boyalı Sunta, Kapak Panel, Kapı Paneli, Emprenye Edilmiş Dekor Kağıdı ve Tutkal’ı 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedirler.

Yıldız Entegre bu uygulamada mevzuatlarda belirtilen güvenlik ihtiyaçları için Integral ile çalışma kararı alarak Grundig IP CCTV ürünleri ile tüm işletmelerindeki gereklilikleri tamamlamıştır.

Bu standartlara uyum sırasında tercih ettiği ileriye dönük ve esnek sistem sayesinde yeni teklojilere her zaman ayak uydurabilecek ve işletmelerini bir adım ileriye taşıyabilecek tüm fırsatları yakalaması artık daha kolay olacaktır.