Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Ekim 28, 2017
Özlüyoruz
Kasım 9, 2017

Grundig, HD-TVI ürün ailesinde 2MP (1920×1080) çözünürlüğünü ve gerçek zamanlı (Real Time)  25Fps kayıt hızını kullanmaktadır. Bu sayede yakın zamana kadar ancak IP kameralar ile elde edilebilen çözünürlükler artık geleneksel analog tabanlı alt yapılar ile de elde edilebilir olmuştur. Yeni nesil analog tabanlı Full-HD (1920×1080) çözünürlüklü kameraların üretmiş olduğu yüksek kapasiteli verileri gerçek zamanlı (25Fps) kayıt edilmesi videolarda veri ve delil kaybı olmaması açısından hayati öneme sahiptir. Birçok üretici bu konuda gerek maliyet gerekse de teknolojik açıdan bu yüksek çözünürlüklü kameraları kayıt cihazlarında 12Fps ya da daha düşük kayıt etmektedir. Bu durum maliyeti ve performansı doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Bu nedenle kayıt cihazı seçiminde yalnızca kanal sayısı değil, hangi çözünürlükte kaç Fps hızında kayıt yapabildiğinin de sorgulanması gereklidir.

Grundig GRT-K4416A model 16 kanal Hybrid kayıt cihazı tüm kanallarında 2MP 25Fps standardını desteklemektedir.

 

Ayrıca bu gibi kayıt cihazlarının dönüşüm projelerinde mevcuttaki geleneksel analog kameraları, ilave edilecek Full-HD analog kameraları ve yine ilave edilecek IP kameraları kayıt edebiliyor olması proje esnekliği ve toplam maliyetlendirme konusunda avantaj sağlaması yönünden önem taşımaktadır.


 

Grundig GRY-K4416A model 16 kanal Tribrid kayıt cihazı bu konuda tam esneklik göstererek her kanalında her üçünü de desteklemektedir. Bu sayede bugün Tribrid yapıda bir sistem kurgulayabileceğiniz gibi gelecekte tüm kameraların IP kameraya dönüştürülmesi durumunda da aynı cihaz 16 kanal NVR gibi çalışabilecek ve yeni cihaz ihtiyacı duyulmayacaktır.