DÜNYANIN İLK ÇOCUK BAYRAMI
Nisan 22, 2017
GRUNDIG CCTV’Yİ TERCİH ETTİ
Mayıs 3, 2017

 

AVRASYA TÜNEL ŞANTİYELERİ GRUNDIG CCTV ÜRÜNLERİ İLE KORUNDU

 

Avrasya Tüneli, dünyanın en önemli mühendislik projelerinden biridir. 1,25 milyar ABD Dolarına mal olan Avrasya tüneli, İstanbul’un Avrupa ve Asya yakalarını, Ege ve Karadeniz’i birbirine bağlayan Boğaziçi Boğazının altına bağlar. Proje, servis yolları ve girişleri de dahil olmak üzere, 14.6 km uzunluğunda, 3.34 km’lik iki katlı kesitin, deniz yatağının altına 106 m derinliğe kadar uzanan 5 km’lik bir tünel ile projelendirilmiştir.

Avrasya Tüneli, İstanbul’un iki yarısı arasında ek bir ulaşım bağlantısı sağlayarak, geçiş sürelerini 100 dakikadan 15 dakikaya indirmiş, hem trafik tıkanıklığını azaltıp hem de trafikle ilgili kirliliği önemli ölçüde düşürmektedir.
Tünel inşaatı projesinin tamamı Türk firması Yapı Merkezi ve Güney Kore mühendislik firması SK Mühendislikten oluşan ortak bir mühendislik şirketi YM & SK JV tarafından yönetilmiştir.

İntegral Grup, tünel yolundaki beş temel inşaat alanında; Avrupa yakasında yeni bir altgeçidin inşası, üstgeçitler ve Asya yakasında bir köprü ve iki ucundaki ücretli alanları da kapsayan şantiye alanlarında güvenliğin sağlanması amacıyla 7/24 gözetimini sağlamak için Grundig CCTV ve güvenlik sistemlerini kullanmıştır.

Ayrıca, bu proje için özel olarak tasarlanmış ve üretilen TBM Tünel Açma Makinesi’nin izlenmesi de Grundig CCTV ürünleri ile sağlanmıştır.

CCTV sistemleri, şantiyeleri ve çevresini korur, üretim süreci yönetiminde yardımcı olur ve her zaman personel güvenliğini sağlar. İntegral Grup, entegre teknoloji çözümleri sağlayıcısı olarak bu tip üst düzey ve gelişmiş projelerin zamanında ve bütçeye etkin ve kapsamlı bir şekilde verilmesi için seçilmiştir.